Увага!

Благодійний ярмарок - 24.04.24

Правове виховання

Правовиховна робота в ліцеї

Формування в Україні громадянського суспільства, розбудова суверенної, незалежної, демократичної та правової держави вимагає зміни підходів до виховання молодого громадянина.

Цілком закономірно, що на першому місці є формування в молоді високої правової культури, вмінь та навичок легальними способами захищати загальновизнані суспільні цінності, залучення її до свідомої участі в громадському та духовному житті держави.

Правовий навчально-виховний процес регулюється Конституцією України, Законом України “Про освіту», Типовим Положенням про загальноосвітній заклад, Статутом школи.

Під час проведення правового виховання педагогічний колектив закладу виходить з таких основних критеріїв:

Правова освіта повинна:
  • охоплювати широкі верстви населення – учнів, батьків, учителів.
  • забезпечувати зростання самосвідомості учнів, розуміння ними суворого дотримання положень Конституції і законів України.
  • забезпечувати розуміння єдності прав і обов’язків і їх виконання в реальному житті.

Середня школа виконує важливе соціальне замовлення держави: формує правовий інтелектуальний потенціал України.

Заклад прагне підготувати учня до реального життя, вміння користуватися правовими знаннями, набутими в ліцеї. Пропаганда основних принципів Загальної декларації прав людини, Декларації і Конвенції прав дитини.

Прагнення домогтися формування громадянської позиції кожного учня на основі загальнолюдських цінностей: свободи переконань, думок, володіння та користування власністю, вміння учнів протистояти злочинам і правопорушенням у суспільстві.

На основі практичного досвіду сформувалася трирівнева структура організації роботи з профілактики правопорушень.

Перший рівеньсоціальна профілактика, спрямована на збереження здоров’я дітей. Попередження негативного впливу факторів соціального і природного середовища. Однією з основних ланок у цьому питанні є правовиховна робота серед учнів середнього і старшого шкільного віку.

Вторинна профілактиканаправлена на виявлення негативних змін у поведінці дитини, попередження подальшого їх розвитку.

Третинна профілактикацілеспрямована робота з учнями, схильними до правопорушень, має цілком індивідуальний характер.

Важливу роль в організації правової роботи здійснює Рада профілактики Розглядаються різноманітні питання: ведення обліку відвідування учнями школи, взяття на облік неблагополучних сімей, закріплення за учнями схильними до правопорушень, наставників з числа педагогів, проблеми працевлаштування випускників школи, робота штабу і комісії з питань профілактики правопорушень, організація батьківських зборів, проблеми правильного використання учнями вільного часу. Кожне з цих питань потребує клопіткої роботи протягом навчального року, координації всіх служб ліцею, зв’язку з державними органами і суспільними організаціями.

Засідання відбувається один раз на місяць. Члени ради допомагають класним керівникам залучити учнів схильних до правопорушень до гурткової роботи. Організовують проведення лекцій (щомісяця )про вплив алкоголю, наркотиків на фізичне та соціальне здоров’я підлітка а також лекторію (двічі на семестр) «Молодь і закон», проводяться рейди-перевірки по відвідуванню учнями закладу, використання вільного часу. Проводяться тренінгові заняття: «Алкоголь і сім`я», «Шкідливі звички – наслідування негативної поведінки батьків». Підтримується зв'язок з класними керівниками і вчителями - предметниками.

Кожного семестру поновлюються списки неблагонадійних сімей. Постійно проводяться рейди «Перерва», «Дозвілля», «Урок».

Згідно з річним планом роботи ліцею, плану роботи по правовому вихованню в листопаді проводиться Місячник правових знань.

Кожен класний керівник в плані виховної роботи передбачає розділ «правоосвітня робота». В якому планується робота не лише з учнями , а і з батьками. Класні керівники планують заходи, щодо виявлення сімей, які потребують посиленої уваги з боку громадськості, закладу, постійно проводять обстеження таких сімей та складають акти. Для сімей соціального ризику заплановано ряд бесід на правову тематику. Плануючи роботу батьківського комітету школи завжди визначаються питання правоосвітньої роботи.



Немає коментарів:

Дописати коментар