Увага!

22 травня 2024

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття.

Це - важлива нагода привернути увагу до проблем біорізноманіття і замислитися, що для збереження біорізноманіття може зробити кожен із нас вже сьогодні.

Наслідки стрімкого зниження біорізноманіття можуть бути критичними. Вже сьогодні поряд із нами є природні території та види дикої природи, які потребують захисту та підтримки щоб вижити. Зміна клімату додає складнощів у цьому питанні.
Наслідки втрати природної рівноваги можуть бути найнесподіваніші, такі як виникнення нових захворювань для людей, зниження якості харчування, відсутність осередків відпочинку чи перебої із якістю і кількістю води.
10 речей для підтримки біорізноманіття вже сьогодні
1. Підтримайте запилювачів. Це можна зробити як у себе на дачі чи городі, так і в містах на міських клумбах, висаджуючи замість екзотичних видів – місцеві, багаті на нектар та пилок. Садіть місцеві квіти, фрукти та сорти місцевих овочів. Ви також можете збудувати будиночки для диких бджіл та інших комах.
2. Зберігайте місцеві природні оселища. Ходіть по доріжках та маркованими маршрутами у міських парках та на природно-заповідних територіях. Так ви не лише збережете рослини від витоптування, але і зменшуйте фактор турбування для диких тварин. Прослідкуйте, щоб цього правила дотримувалися також ваші рідні.
3. Тримайте свій транспорт на дорозі. Під колесами авто, яке виїжджає на траву гине величезна кількість рослин та комах. Будьте обережні також на дорогах при їзді, адже багато тварин намагаються їх перейти при міграції. Важливо не створити небезпеку власному життю та тваринам.
4. Збережіть старі дерева в себе на ділянці, там, де це можливо. Старі дерева завжди є осередком біорізноманіття. Там розмножуються гриби, мохи, комахи, лишайники. Тут знаходять їжу та прихисток багато птахів.
5. Зменшіть вплив своїх домашніх улюбленців. Домашні коти та собаки часто полюють на дрібних диких тварин, навіть якщо їх вдосталь годують вдома. Тримайте домашніх тварин вдома, а якщо випускаєте кота на прогулянку – одягніть на нього дзвіночок. Не дозволяйте собакам та котам бути без нагляду на територіях дикої природи.
6. Зменшіть свій вуглецевий слід. Зміна клімату – одна із основних причин стрімкого зменшення біорізноманіття. Економте енергію, переходьте на більш енергоощадні технології, купуйте локальні продукти, менше їжте продуктів тваринництва, більше ходіть пішки та відмовтесь від покупки непотрібних та одноразовий речей – всі ці кроки допоможуть зберегти біорізноманіття.
7. Використовуйте повторно речі та предмети, якщо це можливо, зменшуйте обсяг споживання та переробляйте – це важливі кроки, що допоможуть зберегти ресурси, довкілля та біорізноманіття.
8. Використовуйте екологічно-безпечні матеріали – безфосфатну побутову хімію, багаторазові акумулятори замість батарейок, перероблений папір замість пластику, купуйте органічну продукцію, якщо маєте таку можливість, тощо.
9. Дізнайтеся якомога більше про біорізноманіття вашого регіону. Які види є рідкісними і потребують захисту, а які є інвазійними? Як ви може підтримати конкретні види, що потребують захисту у вашому регіоні? Розкажіть про це вашим близьким.
10. Підтримайте локальні ініціативи та проєкти зі збереження біорізноманіття, станьте волонтером!
Ми працюємо задля збереження природних цінностей й біорізноманіття. Хоча природа й має величезний потенціал до свого відновлення, проте надто інтенсивний вплив, здебільшого блокує таке відновлення, що призводить до втрати унікальних цінностей природи

Немає коментарів:

Дописати коментар